به گزارش ایران پترونت، علیرضا آرمان مقدم، مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: به دلیل همزمانی افزایش مصرف با تعمیرات اساسی برخی مجتمع های پتروشیمی تولید کننده ماده افزودنی (MTBE)، بخشی از ظرفیت تولید بنزین کشور به کارگرفته نشده است.

وی با بیان اینکه به زودی و با تامین (MTBE) مورد نیاز، تولید بنزین به ۹۵٫۵ ملیون لیتر در روز خواهد رسید، افزود: این در حالی است که میانگین تولید روزانه بنزین از ابتدای این ماه (مرداد) به ۹۳٫۰۸ میلیون لیتر رسیده که در مقایسه با تولید ماه قبل که ۸۷٫۲۶ میلیون لیتر بوده، رشد ۶٫۷ درصدی داشته است.

آرمان مقدم درباره مقایسه آمار تولید بنزین در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تصریح کرد: میانگین تولید بنزین در تیرماه امسال برابر با ۸۷٫۳ میلیون لیتر بوده که نسبت به تولید ۶۷٫۶ میلیون لیتری پارسال، بیانگر رشد ۲۹٫۱ درصدی تولید بنزین کشور است.

به گفته وی این افزایش تولید مرهون تلاش مجموع کارکنان عرصه پالایش نفت کشور است که در جهت استفاده از حداکثر توان تولید در جهت تامین پایدار و مستمر بنزین مورد نیاز مردم انجام شده است./ “صنعت کار”

س/۴۱