شبکه خبری نفت و انرژی «ایران‌پترونت» فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۴ با گرد هم آوردن گروهی از فعالان مطبوعاتی و حرفه‌ای‌های رسانه‌ای حوزه نفت و نیرو آغاز کرد تا در تعاملی مشترک، فضایی برای اطلاع‌رسانی تخصصی در بخش نفت و انرژی را پایه‌گذاری کنند.

«ایران‌پترونت» در آن روزها تلاش کرد آخرین اخبار و رویدادهای بخش نفت و انرژی ایران و جهان را منعکس و جای خالی اطلاع‌رسانی در این حیطه را که آن زمان هنوز به مفهوم واقعی شکل نگرفته بود، پرکند و علیرغم توفیقات فراوانی که در این راه کسب کرد، به دلایل مختلف از فعالیت بازماند.

با گذشت بیش از ده سال وقفه از فعالیت این رسانه، بار دیگر به همت گروهی از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای صاحبنظر در حوزه نفت و انرژی شبکه خبری «ایران‌پترونت» به سردبیری «اکبر نعمت‌الهی» راه‌اندازی شده و تلاش می‌شود با هدف اطلاع‌رسانی، بررسی و تحلیل مسائل روز صنعت نفت کشور، با آرمانی شریف که همانا حفظ استقلال رسانه‌ای در چارچوب قوانین و منافع نظام جمهوری اسلامی و پرهیز از حب و بغض و وابستگی به جریان‌های سیاسی است، در راه آگاهی‌بخشی در این عرصه پای نهد.

شبکه اطلاع‌رسانی «ایران‌پترونت» شما را از خود می‌داند و با تمام قدرت و ضعف‌هایش، آغوشی باز برای نظرات و پیشنهادات مخاطبان خود گشوده است و منتظر منعکس کردن خواسته‌ها و دیدگاه‌های شماست.